Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezona 2019

kawasakikz650bezouska.jpgSezona 2019 začala tréningem na Slovakia Ringu. Poprvé jsem jel na velké trati s opravdu kvalitním asfatem, motocykl Kawasaki Kz 650 jela pěkně a bylo třeba změnit převod do rychla. Jezdilo se celý den a počasí nám přálo.

Prvomájová cena na Slovakia Ringu 30.4-1.5. jel jsem opět na moto Kawasaki bylo chladněji a v treningu i trochu sprchlo. V prvním závodě jsem zajel 1. místo, byl to super pocit a v druhém závodě jsem to už tolik nepálil a propad jsem se na 7. místo.

4.-5.5 Autobahnspinne Weixdorf Dresden, jel jsem na Jawa 50GP vzal jsem i druhou moto Jawa na prodej. Počasí bylo strašné, déšt a zima, v tréningu jsme jezdili 2 a pak mi to uklouzlo v zatáčce až jsem spadl do příkopu. Následkem pádu jsem si prodřel brzdovou hadici a jinou nesehnal, ještě že jsem měl sebou druhou Jawu, pár věcí se přehodilo udělala se nová přejímka a vyrazil jsem do závodu, koleno mě bolelo a závod jsem jel co to šlo abych už mohl ulevit noze. 3. místo

8.6.-9.6 Cena Prachovských Skal Jičín, vzal jsem na to ČZ 175 a nový motor, ten byl ovšem v záběhu a pěkně se utahoval, tak jsem přidíral a přidíral, pilovalo se a čistilo. Počasí krásně slunečno, tak to nakonec závod vydrželo i když u konce už to pěkně začalo zvonit a slábnout. 2. místo

14.-16.6 Letisko Trenčín trat s velmi dlouhými rovinami, ale jinak pěkně udělaná trat, byl to po dlouhé době první ročník a přijelo hodně jezdců. Počasí bylo perfektní, slunce pálilo a vedro jak v pekle :), mechanika mi dělala sestra Zuzka, navodila dobrou pohodu a zajel jsem s Kawasaki 2x 2. místo.

28.-29.7 Brno Revival pěkné ježdění bez vyhlašování výsledků, počasí opět perfekt letní a velká pohoda. Vždy je na co koukat, auta, formule a moto.

27.7-28.7. Nepomucký Trojuhelník jsem jel tradičně na ČZ 175, motor jsem poladil a udělal nový výbrus s pístem, už na brzdě za syrova dával přes 20 koní. Potřeboval jsem pojezdit kamaráda Milana. V trénigu jsem cítil že to konečně funguje ! Trochu zapršelo ale závod se jel už za sucha. Start se povedl perfektně a Milana jsem v prvním kole předjel, jel jsem co to šlo a na rychlost 2. místo a pravidelnost 2. místo.

10.-11.8 Velká cena Trenčína. Kawasaki potřebovala zajet body do mistráku, byli to trochu nervíky :) Počasí střídavě déšt, ale při jízdách bylo naštěstí sucho a teplo. Tahal jsem svůj strop a zajel 1. a 2. místa. Spokojenost super ! Body jsou tam !

7.9.-8.9 Oberlausitzdreieck Jonsdorf super trat, přesně pro Kawasaki. Počasí nic moc, spíš mokro. Jezdci byli dost divoký a hodně se padalo, to na náladě dost ubralo. Přesto v závodě jsem si pěkně zajzdil i když trochu začala zlobit technika. 21. místo

27.9 Holíčský zámocký okruh jel jsem na Kawasaki a počasí opravdu moc nepřálo, pěkně mi to klouzalo a měl jsem pár krizovek a dost mě to nebavilo, nemám rád mokro. zajel jsem 7. místo

Celkově jsem se umístil :

3. místo FIM Vintage Regularity European Cup kategorie C.

1. místo celkově International Slovak Championship vintage regularity

Nejlepší dosavadní výsledky v  kariéře na motocyklu mé konstrukce který vznikl doslova z popela jako bájný Fénix !